PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=293175}

Życie na podsłuchu

Das Leben der Anderen
7,8 47 138
ocen
7,8 10 1 47138
7,9 14
ocen krytyków
Życie na podsłuchu
powrót do forum filmu Życie na podsłuchu

Żal serce ściska, że My nie potrafimy zrobić takiego filmu. Przecież mamy podobne doświadczenia, a milczymy.

geremi

W Polsce w obecnej atmosferze taki film byłby odebrany jako dzieło
IV RP, próba poparcia PiS. A poważnie to są ciekawe scenariusze choćby Andrzej Saramonowicz opowiadał o historii dziadka listonosza, który zatrzymywał donosy do SB a po latach wnuk odkrywa te archiwum i czyta te historie.
Nie wiem czy skończył ten scenariusz ale materiału w IPN jest na setkę filmów choćby historia Pawła Jasiennicy, którego żona okazała się agentką SB...

Adi_3

moze nie ma calego filmu poświeconego tej tematyce(nie wiem, nie dokopalam sie do takiego jeszcze) ale jest wiele filmow poruszajacych ta tyematyke, tylko to sa stare filmu("matka królów"itp.) i akcja dzieje sie tez w innych momentach historycznych, ale moim zdaniem polskie kino potrafi robic naprawde dobre filmy.Tyllko o tej tematyce to sa juz glownie filmy stare. A jesli chodzi o wspolczesnie krecone filmy, to zgadzam sie z przedmowcą.

nastka_4

Dokładnie.Nasze współczesne kino nie potrafi rozliczać sie z przeszłością i od lat ma problemy z opisywaniem teraźniejszości ( choć w tym wypadku zdarzają sie akurat nieliczne wyjątki ).Mozna tylko pozazdrościć niemcom, którym w ostatnich latach to rozliczanie się z swoja gorzką przeszłościa z takimi znakomitymi skutkami udaje się.

ocenił(a) film na 8
geremi

A własnie że mamy film poruszający ta tematykę. Ba! wg mnie nawet lepszy bo nie ukazuje tematu w niemieckim stylu - kawa na ławę, lecz ukazuje walące się w gruzy zycie czlowieka inwigilowanego. Niestety już dawno temu ten film oglądałem i nie moge sobie przypomnieć tytulu. Może ktoś dopomoże?

iratus1

Czyżby chodziło ci o Krzyżaków??????????????????????????????????????

iratus1

Czyżby chodziło ci o Krzyżaków??????????????????????????????????????

iratus1

Czyżby chodziło ci o Krzyżaków??????????????????????????????????????

ocenił(a) film na 8
miczum

------------------------taa, Ogniem i mieczem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones