PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=293175}

Życie na podsłuchu

Das Leben der Anderen
7,8 47 138
ocen
7,8 10 1 47138
7,9 14
ocen krytyków
Życie na podsłuchu
powrót do forum filmu Życie na podsłuchu

...ani słowa o Polsce i "Solidarności", już nie pamiętają że to u nas wszystko się zaczęło.

ocenił(a) film na 9
Faraon_5

durniu bo to nie jest film ani o Polsce ani Solidarności a o STASI, aparacie któremu żaden inny aparat w bloku wschodnim nie dorównywał w swojej bezczelności, sile i skuteczności.

ironiczny_majdan

Żryj gruz cyganie. Nie masz zielonego pojęcia o historii więc zamknij jadaczkę.

ocenił(a) film na 9
Faraon_5

durniu wiem więcej niż Ci się wydaje. to po pierwsze. wnioskując z twoich dalszych komentarzy widzę, że na siłę dbasz o poprawność historyczną. idź na studia historyczne, zatrudnij się w szkole i napierdalaj do gimbusów o solidarności a nie zaśmiecasz forum filmwebu postami nie na temat filmu. żegnam ozięble.

ironiczny_majdan

Swoimi wpisami tylko potwierdziłeś swoją miałkość intelektualną, brak wiedzy na jakikolwiek temat, antypolską fobię oraz iloraz inteligencji pudełka od zapałek. W dodatku jesteś moralnym dnem, zaczynając każdy wpis od epitetu.

ocenił(a) film na 9
Faraon_5

akurat ironiczny majdan ma 100% racji. pzdr

Faraon_5

A dlaczego powinno być o Solidarności? Solidarność była w Polsce, oni w Niemczech.

Noane

Co ty nie powiesz, serio? Ale nie przeszkadzało to twórcom filmu pokazać Gorbaczowa i obrazków z Moskwy w kontekście początku rozbicia bloku wschodniego, a nie wiem czy wiesz ale Gorbaczow i Moskwa też nie są w Niemczech.

Faraon_5

Ale Gorbaczow miał realny wpływ na władzę w Niemczech, Solidarność nie.

Noane

To my zapoczątkowaliśmy rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, począwszy od strajku 14 sierpnia 1980 r. w Stoczni Gdańskiej, po lata 1989-1991 i wycofanie z Polski ostatniego żołnierza wojsk radzieckich 17 września 1993 r. Każdy, kto myśli, że przyczyniły się do tego wyłącznie pieriestrojka (1985) albo rozbicie muru berlińskiego (1989) kłamie albo jest idiotą.

Faraon_5

No i co to ma do rzeczy? Akcja dzieje się w Niemczech, a film nawet nie jest o komunizmie. Serio uważasz, że powinni zrobić z tego film o upadku starego systemu? Przecież chodziło głównie o pisarza, aktorkę i gościa ze Stazi. Reszta była bardzo w tle. Trudno, żeby romiobo z tego manifest lub poczet czynów przyczyniających się do przemian ustrojowych.

Noane

*robiono

ocenił(a) film na 8
Faraon_5

Polemizowałbym odnośnie gloryfikacji Solidarności. Prawdziwy rozpad ZSRR rozpoczął się w grudniu 1979,kiedy to rosjanie najechali Afganistan. Każda wojna niesie ze sobą kryzys gospodarczy. W przypadku ZSRR, był to kryzys niewyobrażalny,gdyż konflikt trwał 10 lat(1979-1989). Dodatkowo,Stany Zjednoczone za czasów administracji Ronalda Reagana,rozpętały wyścig zbrojeń na niespotykaną dotąd skalę. ZSRR,pogrążone w kryzysie ekonomicznym,nękane przez nastroje antyspołeczne,zmuszone do walki na dwa fronty,tego wyścigu wygrać po prostu nie mogło. Solidarność ? He He :)

ocenił(a) film na 8
Gladiator1000

Wszystko rozbiło się o kasę. Gdyby jej nie zabrakło,ruscy zaprowadziliby porządek z tradycyjną sobie bezwzględnością

ocenił(a) film na 9
Faraon_5

Już nic nie mów o Solidarności bo później cała ta pseudoelita się zaprzedała.

ocenił(a) film na 9
Faraon_5

Przecież gazeta z Gorbaczowym się pojawia by tylko zaznaczyć czas, kiedy dzieję się akcja. I to bardzo efektownie. Grubitz mówi „dwadzieścia lat — to bardzo długo”. I rzuca gazetę z portretem Gorbaczowa. I widz od razu widzi: myli się Grubitz. Nie mógł on w 85 roku rzucić NRDowską gazetę z Wałęsą. Wybacz.

Faraon_5

http://www.filmweb.pl/film/Good+Bye+Lenin%21-2003-98572/discussion/Honecker%2C+G orbaczow%2C+upadek+muru+berli%C5%84skiego...,2369206

Faraon_5

nieźle. styropianowa propaganda + osobiste kompleksy i oto efekt.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones