PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=293175}

Życie na podsłuchu

Das Leben der Anderen
7,8 47 138
ocen
7,8 10 1 47138
7,9 14
ocen krytyków
Życie na podsłuchu
powrót do forum filmu Życie na podsłuchu

Kiedy oglądam film lubię gubić się w odczuciach do " tego złego i tego dobrego", kiedy jednoznacznie nie można ocenić postępowania bohaterów. To jest esencja dobrego filmu. Nie wiem czy ktoś to zrozumiał, ale może.....Szkoda tylko ,że w Polsce jesteśmy w dalszym ciągu w erze prostolinijnych opowieści w stylu Janka Wisniewskiego.

ocenił(a) film na 8
jenny1000

Bo czasami ten co miał być "dobry" okazuje gorszy od tego "złego" ;)Być może dlatego, że w Polsce brakuje odważnych reżyserów i oczywiście świadomych odbiorców takich obrazów...Nie ma co ukrywać, w Polsce nigdy nie rozliczyliśmy się z przeszłością, a wszystko co było wsadziliśmy do wielkiej teki z napisem "było-minęło i nie powróci"... Film świetny.

ocenił(a) film na 5
jenny1000

Najwidoczniej mało filmów niemieckich widziałaś. Akurat ten film to zwykły średniak.

użytkownik usunięty
pablo75

ciekaw jestem ile ty widziałeś w życiu filmów niemieckich, pewnie doskonale jesteś zapoznany z twórczością takich reżyserów jak Fritz Lang czy Werner Herzog

ocenił(a) film na 5

A kim ty jesteś,abym się Tobie tłumaczył??? No tak...manyrambo :D

użytkownik usunięty
pablo75

nie wyczułeś sarkazmu fanie patetycznego shitu Byliśmy żołnierzami

ocenił(a) film na 5

Bujaj się ciulu :D

+1

użytkownik usunięty
doorshlaq

no nie wiem czy zasługuje na +1, bo w końcu to on ostatni rozwalił mnie ciętą ripostą

użytkownik usunięty
jenny1000

chyba najlepszy współczesny, europejski film

Nie wiem, czy najlepszy (byłoby trzeba zobaczyć naprawdę wiele filmów, by to ocenić), ale na pewno jest w czołówce.

ocenił(a) film na 8
doorshlaq

Wystarczy na końcu zdania dopisać "moim zdaniem" i nikt juz sie nie przypierd... czy jest najlepszy czy nie. Ludzie, przestańcie sie kłucić o krzyż.

użytkownik usunięty
AMBASARTUR

napisałem na początku ''chyba'' więc to tak prawie jakbym napisał ''moim zdaniem''

AMBASARTUR

a kto się kłóci? wymieniamy opinie. przecież wiadomo, że to nasze zdanie, po co to zaznaczać?

ocenił(a) film na 8
doorshlaq

dla niektórych to wiadomym nie jest. Wiele konfliktów nie powstało by nigdy, gdyby słowo "najlepsze" oznaczało prima sort jakość... czyli ex equo na 1 miejscu, z innymi. Wtedy i mama i tata, dziadek i babcia, rower i samochód, dupa i buzia, "Zycie na posłuchu" i "Forest Gump" byli by najlepsi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones