PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848822}

Królestwo Planety Małp

Kingdom of the Planet of the Apes
7,1 3 121
ocen
7,1 10 1 3121
6,1 14
ocen krytyków
Królestwo Planety Małp
powrót do forum filmu Królestwo Planety Małp

Maliny się posypią. Odcinanie kuponów. Kolejny skok na kasę. Ten film na półce będzie można postawić obok Piły 7, Oszukać przeznaczenie 6, Od zmierzchu do świtu 3, szybcy i wściekli 8. Obawiam się że to nas właśnie czeka w najbliższej przyszłości. Sequele, prequele, remake, spin offy i rebooty:)). A to wszystko dla was moi drodzy widzowie.

Zodiak

Gdzie ty masz Oszukać przeznaczenie 6? xD

Zodiak

filmy razem silne

Zodiak

I crossovery ;) Ale faktycznie, jakieś mniej kreatywne pokolenia się trafiły w temacie kina rozrywkowego. A kino to zostało dobite przez niezwykle wtórne tzw. komiksy o superbohaterach, które na długo obniżyły standardy a jednocześnie wydrenowały środki na produkcje innych filmów wysokobudżetowych.

Ponoć pierwszy raz w historii badań IQ, ostatnie pokolenia okazały się być mniej inteligentne od poprzednich. Zawsze był progres, aż do teraz. Ludzie mniej czytają, mniej wiedzą, mniej rozumieją. Niedługo w wielu dziedzinach zastępować nas będzie sztuczna inteligencja. I tak żyjemy już w świecie wielu ułatwień. Nie mówię, że to źle, ale brakuje wyzwań stymulujących umysł. Młodzi ludzie mniej też wymagają od książek, filmów, seriali, muzyki, sztuki. I mniej poszukują. Komiksy o superbohaterach, chyba najgłupsza rzecz jaka się trafiła w historii kultury masowej, właśnie bestialsko mordują kino rozrywkowe, ale na innych płaszczyznach kultury też widać zastój, brak pomysłów, zapożyczenia i wtórności.

per333

Pisałem o tym niedawno-chyba przy Alien Romulus-że świat się zapętla. Kolejne wersje tych samych filmów sprzed lat, muzyka w radiu to przeważnie przeróbki hitów z lat 80-tych i 90-tych. Nawet moda wraca ta którą ja pamiętam ze swoich młodzieńczych lat. Jedyna rzecz która ewoluuje wraz z biegiem czasu to ludzka głupota. Przed erą internetu głęboko skrywana gdzieś w czeluściach blokowisk. Mam wrażenie że kiedyś głupek wiedział że lepiej się nie afiszować, nie wyróżniać na siłę. Dzisiaj głupota z pełnym impetem weszła na salony. Umościła się tam i czuje się dobrze. Głupota jest dzisiaj podziwiana. Głupek dzisiaj jest autorytetem, kimś kto wzbudza uwielbienie. Normalnie ciężko mi się odnaleźć w dzisiejszych realiach. A będzie tylko gorzej.

Zodiak

Coś w tym jest. Na to nakłada się trolling czyli celowe obniżanie poziomu dyskusji w internecie. Przodują w tym Rosjanie, ale i inne grupy podchwytują takie "metody" szerzenia dezinformacji i głupoty właśnie.

per333

odwrócony efekt Flynna

per333

Musiała powstać sztuczna inteligencja, ponieważ ta naturalna powoli wymiera.

ocenił(a) film na 7
Zodiak

W dupie byłeś i gówno widziałeś

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones