PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=801009}

Wojna i ja

Der Krieg und ich
5,5 13
ocen
5,5 10 1 13

Wojna i ja
powrót do forum serialu Wojna i ja

jakby to był jedyny główny cel Niemców. Poza gehenną Żydów, a nawet młodych Niemców i Rosjan praktycznie nie Pokazano tragedii innych nacji/wyznawców religii/narodowości. Kompletnie przemilczano Pakt niemiecko-sowiecki i agresję Sowietów na Polskę. Serial niestety kompletnie pomija eksterminacje, tragizm narodu polskiego, rolę Polski w IIWŚ pomimo że aż 2 odcinki dzieją się w okupowanej Polsce. Poza informacją że Polska jako pierwsza została zaatakowana przez Niemców i że Auschwitz znajduje się w okupowanej Polsce w zasadzie nie ma nic więcej o Polakach oprócz jednego wątku pomocy Żydom. W kontekście obozu Treblinka nie ma żadnej informacji że ten obóz pierwotnie został założony dla Polaków mimo że nazywał się obozem pracy był to obóz eksterminacyjny tyle że ta eksterminacja dokonywała się wolniej przez morderczą pracę. Podobnie pominięto fakt że KL Auschwitz został wybudowany dla Polaków, mówiąc o obozie KL Auschwitz dla Polaków w Oświęcimiu pokazywano KL Birkenau we wsi Brzezinka oddalonej o 3 km od Oświęcimia i całą akcję jednego z odcinków tam osadzono. Wśród ofiar tego obozu wymieniono Żydów, Romów a pominięto drugą co wielkości grupę ofiar tych obozów - Polaków katolików, a w samym KL Auschwitz przemianowanym później na Auschwitz I to Polacy katolicy stanowili największą grupę więźniów. Gdyby nie fakt że dzieci uczą się z takich seriali historii byłoby wszystko ok, a tak dzieci uczą się zniekształconego obrazu historycznego wynikającego z pominięcia pewnych istotnych faktów i przedstawienia innych jako dominujące najważniejsze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones